Co se dělo v roce 2013

6.-7.4. 2013 jsem absolvovala workshop SMYSLOVÉ PERINATÁLNÍ CVIČENÍ vedený zkušenou francouzskou porodní asistentkou Marielle BURAVAND - JAËN: "Vnímat znamená zachycovat všemi smysly."

___________________________________

22.4. 2013 mi na semináři PŘIROZENÝ POROD: TEORIE A PRAXE slavný francouzský porodník MICHEL ODENT podepsal svou novou knihu s názvem Přirozené funkce orgasmů při milování, porodu a kojení.

25.5. 2013 NERUŠIT! RODÍM. Světový týden respektu k porodu v ČB a moje první veřejná přednáška na téma KOMUNITNÍ PÉČE PORODNÍ ASISTENTKY. (Na fotce s organiz. týmem a Ivanou Königsmarkovou)


___________________________________

4.10. proběhlo SETKÁNÍ DOMARODIČŮ
Setkání těch, kteří již doma rodili, s těmi, kteří se o porodech doma chtějí dozvědět více a s kterými toto téma pozitivně rezonuje. Sdílení osobních porodních příběhů. Další setkání je možné zorganizovat v příp. zájmu minimálně 6 účastníků.

14.-16.10. jsem se účastnila semináře PORODNÍ ASISTENTKY PODPORUJÍ ZDRAVÝ POROD vedeného německou porodní asistentkou Barbarou Kosfeld, kde jsme mj. probíraly závažný dopad hormonální antikoncepce na zdraví dívek, žen, jejich děloh a celé společnosti.

___________________________________

PŘEDVÁNOČNÍ PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA PRO PÁRY proběhla 18.12. v komorním složení v útulném centru Cassiopeia. Vyzkoušeli jsme si mj. i "porod nanečisto".